Více k fungování domácí baterie

 

Domácí baterie EnergyCloud se přes den nabíjí samy zdarma ze slunce, tedy solárními střešními panely. Současně jsou dobíjeny levně ze sítě, tedy nízkým tarifem.

Uloženou elektřinu automaticky Vaše domácnost spotřebuje večer, druhý den ráno, nebo kdykoliv v době vysokého tarifu.

Následující schéma Vám ukáže, jak přesně celý systém funguje v běžném rodinném domě.

Schéma systému

 

Ze solárních panelů na střeše domu se zdarma vyrábí elektřina pro domácnost.

Získaná elektřina se částečně přímo spotřebuje a přebytek se uloží do Domácí baterie. Elektrické spotřebiče v domácnosti tak vždy čerpají nejdříve vlastní energii ze slunce.

V případě že solární střešní elektrárna právě nevyrábí dostatek elektřiny, je využívána energie uložená v Domácích bateriích, případně je dočerpávána elektřina z rozvodné sítě.

Do domácího energetického hospodářství je také možné zařadit rychlonabíječku Vašeho elektromobilu. Majitelé elektromobilů jezdí o 50-80% levněji na 1 km, než s vozy s tradičním pohonem.

„Mozek“ Domácí baterie

Řídící systém v Domácí baterii celý proces hlídá sám podle nastavených pravidel. Ty snadno nastaví technik přímo v Domácí baterii a přizpůsobí vše podle požadavku na výkon, podle diagramu spotřeby, podle cen a rozložení nízkého a vysokého tarifu a podle kapacity Vaší domácí baterie.

Hlavním cílem je vždy správně optimalizovat domácí energetické hospodářství a ochránit Vaši peněženku před zbytečnými výdaji.

Schéma stanice

1 – Řídíci systém BMS
2 – Vstupní usměrňovač
3 – Stabilizátor
4 – Výkonový nabíječ
5 – Bateriový kontejner
6 – Napěťový střídač
7 – Výkonový přepínač

Zajímají Vás další detaily?