O nás

Číst více

Ke stažení

Strategie korporace

Prezentace (56.77 MB)
56.77 MB
Stáhnout

Portfolio produktů

Brožura EnergyCloud (5.30 MB)
5.30 MB
Stáhnout

Informace o produktech

Leták EnergyCloud Home (887.48 kB)
887.48 kB
Stáhnout

FAQ

Laboratoř

V rámci projektu Vývojové a testovací centrum výkonové elektroniky nabízí společnost EnergyCloud a.s., spolupráci na výzkumných a inovačních projektech, ve kterých by bylo možné využít pořízenou infrastrukturu. V případě zájmu o spolupráci nás prosím kontaktujte. Rádi Vás provedeme našim vybudovaným pracovištěm a probereme možnosti spolupráce.

Odkaz na stažení projektu

 

Základní informace

Domácí baterie EnergyCloud slouží k ukládání elektrické energie, aby pak byla k dispozici pro pozdější využití. Zdrojem této energie může být příkladně střešní solární elektrárna, která mění sluneční záření na elektrickou energii. Takto uloženou energii pak můžete využít kdykoliv ji budete potřebovat, i když zrovna slunce svítit nebude.

Platby a finance

Ano. Program Nová Zelená Úsporám počítá s výrobou elektřiny ze střešních solárních elektráren a podporuje ukládání vyrobené elektřiny do baterií.

Ne, nepřijdete. Instalace Domácí Baterie tzv. za elektroměrem nemá vliv na vaši výkupní cenu nebo zelený bonus vyplývající ze stávajících smluv. Výměna střídače podléhá pouze oznamovací povinnosti vůči ERÚ a nesouvisí s nárokem na zelený bonus.

Technika

Ne. Domácí Baterie EnergyCloud se dokáže nabíjet i bez připojených fotovoltaických panelů, kdy místo ze slunečního záření nabíjíte baterie ze sítě (např. nízkého tarifu), případně z jiných zdrojů. Další možností je využívat jako alternativní zdroj energie mikro větrnou či vodní elektrárnu. Instalace Domácí Baterie s fotovoltaikou je ale nejčastějším spojením.

Ne. Instalace Domácí Baterie nesouvisí nijak se změnou dodavatele elektrické energie.

Instalace a montáž

Ne. I přes snadnost zapojení se jedná o technickou odbornou montáž a instalace proto provádí partneři EnergyCloud – tj. proškolená firma ve vašem regionu, která Domácí baterie uvede do provozu, vše odzkouší a vydá výstupní revizní zprávu.

Záruka je dvojí – buď min. 10000 cyklů nebo 5 let – podle toho co nastane dříve. Faktická životnost LiFEPO4 článků testovaná v laboratorních podmínkách je 20 let – testy stále probíhají.

Obecně platí, že čím vyšší kapacita baterie, tím vyšší míra Vaší energetické nezávislosti. S výběrem kapacity a celkovým řešením Vám rád pomůže vybraný regionální partner EnergyCloud. V praxi bude posouzen zejména výkon fotovoltaiky a Vaše očekávaná spotřeba a podle toho navrženo optimální řešení ve více variantách.

Záleží na velikosti kapacity, kterou si vyberete. Například Domácí baterie EnergyCloud Home 7 má rozměry 0,8m (šířka) x 1,3m (výška) x 0,3m (hloubka) + manipulační prostor z boku.